گروه هکرهای مشهوری Anonymous که حداقل در ظاهر طرفدار آزادی و امنیت در سراسر جهان هستند ادعا کرده‌اند که تعدادی از سایت‌های دولتی اسرائیل را هک کرده و از کار انداخته‌اند. این اقدام اعتراضی به سبک فناوری علیه جنایت‌های این رژیم در رابطه با فلسطین است.

با وجود این‌که گروه Anonymous با اکانت AnonymousGlobo@ در توییتر به صورت دقیق و با جزئیات نظر خود را اعلام نکرده‌اند اما در توییت‌های اخیر خود در حمایت از حقوق انسانی مردم فلسطین از هشتگ FreePalestine# استفاده می‌کنند. تاکنون وب‌سایت‌هایی که مورد حمله این گروه قدرتمند قرار گرفته‌اند شامل آژانس اطلاعاتی اسرائیل و سایت وزارت دادگستری آن می‌شوند که برای مدتی از کار افتاده و البته حالا دوباره آنلاین شده‌اند. این گروه در توییتی این چنین می‌نویسند:

در کنار مردمی از دنیا که صلح‌آمیز برای حقوق ساده انسانی خود می‌جنگند ایستاده‌ایم هیچ‌گاه فراموش نکنید. هیچ‌گاه نبخشید. انتظار ما را داشته باشید.

— Anonymous (@AnonymousGlobo) July 30, 2014

گروه Anonymous پیش از این نیز سابقه حمله به سایت‌هایی مانند FBI و دیگر سایت‌های آمریکایی و اسرائیلی را داشته است اما به دلیل غیبت طولانی مشخص نیست که اعضای AnonymousGlobo همان اعضای سابق هستند یا خیر. به هر حال شاید از کار افتادن چند دقیقه‌ای یک وب‌سایت برای اسرائیل مهم نباشد اما مطمئناً چنین اعتراضاتی کمکی هر چند کوچک به درک جهانی از وضعیت نابسامان غزه و فلسطین اشغالی خواهد کرد.