کم‌تر کسی است که در دنیای کنسول‌های بازی و پلت‌فرم‌های موبایل، نام غول بازی‌سازی دنیا یعنی گیم‌لافت را نشنیده باشد اما معضل بزرگی که همواره بر سر راه گیمرهای ایرانی وجود داشته است، عدم سرویس‌دهی چنین شرکت‌های بزرگی به بیشتر کشورهای خاور‌میانه به خصوص ایران بوده است. معضلی که حالا توسط کافه بازار حل شده است.

عناوین بزرگی همچون سری بازی‌های Asphalt، Assassin’s Creeds و یا بازی‌های معروف Despicable Me و Spider-Man باعث شده‌اند تا اغلب گیمر‌ها از گیم‌لافت به عنوان یکی از بزرگترین نام‌های دنیای بازی‌های ویدیویی یاد کنند.

در اقدامی که اخیراً توسط این شرکت بزرگ بازی‌سازی با همکاری کافه‌بازار صورت گرفته، کاربران ایرانی می‌توانند چهار بازی پرطرفدار این شرکت با نام‌های Despicable Me: Minion Rush٬ Real Football، World at Arms و Ice Age Village را از کافه‌بازار به صورت رسمی و قانونی دریافت کنند و علاوه بر دریافت دیتای این بازی‌ها به صورت مستقیم بر روی دستگاه اندرویدی خود، امکان خرید محصولات درون بازی‌ها را نیز با استفاده از کارت‌های عضو شتاب یا از طریق اعتبار کافه‌بازاری داشته باشند.

خوشبختانه کافه بازار اعلام کرده که این چهار بازی نقطهٔ شروع همکاری با این غول بازی‌سازی دنیا است و به زودی شاهد بازی‌های پرطرفدار دیگری از این شرکت در کافه‌بازار خواهیم بود.

قطعاً قدم گذاشتن چنین شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی در ایران از یک‌سو خبری خوش برای جامعهٔ پرتعداد گیمرهای ایرانی و از سوی دیگر زمینه‌ساز همکاری‌های جدی بین توسعه‌دهندگان خوب ایرانی و این شرکت‌ها خواهد بود، قدمی که مطابق معمول، کافه‌بازار در آن پیشرو و سردمدار صنعت نرم‌افزار موبایل ایران شده است.​​