گم کردن و مورد سرقت قرار گرفتن تلفن همراه جدید و گران قیمت برای هر کسی موجب رنجش و ناراحتی است که البته از دست دادن اطلاعات شخصی نیز جزوی از این فرایند دردناک است.

حالا ال‌جی این مشکل بزرگ را دریافته و با شرکت نرم افزارهای امنیتی مک‌آفی تمهیداتی خوب برای این پروسه ناگوار اندیشیده است. بر اساس گزارشات منتشر شده، اپلیکیشن آنتی‌ویروس مک‌آفی به صورت پیش‌فرض بر روی LG G3 نصب بوده و نه تنها وظیفه محافظت از دستگاه شما را در برابر تروجان‌ها، بد افزارها و سایر برنامه‌های دانلودی بر عهده دارد، بلکه دارای یک ویژگی جدید امنیتی است.

mcafee-mobile-security-features-on-smartphone

این ویژگی جدید ضمن انجام وظیفه به عنوان یک کلید مرگ (KillSwithch) که به طور اساسی گوشی شما را در مواقع ضروری از تمامی اطلاعات موجود بر روی آن پاک خواهد کرد در واقع می‌تواند دیگران را از بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه بازدارد و حتی گزینه‌ای برای جلوگیری از روت کردن دستگاه شما نیز در این برنامه وجود دارد.

ویژگی دیگر این برنامه این است که تمامی کارکرد تلفن همراه شما در هنگام به سرقت رفتن توسط این برنامه ثبت و ضبط و ردیابی می‌شود. امنیت گوشی‌های هوشمند شوخی بردار نیست و هیچ احساس بدی مانند از دست دادن یک دستگاه با اطلاعات بر روی آن وجود ندارد ولی حالا دیگر کاربران LG G3 شرکت ال جی و مک آفی را پشت سر خود در این گونه اتفاقات ناگوار می‌بینند.