هنگام انتخاب یک خودروی جدید، بهینه بودن مصرف سوخت به عنوان عاملی اصلی در خرید به حساب می‌آید. به همین دلیل، شرکت‌های خودروسازی نیز به سمت ساخت خودروهایی با مصرف بهینه‌ گام برداشته‌اند. در این بین، خودرویی وجود دارد که توسط دانشجویان کالج La Joliverie در نانت فرانسه طراحی و تولید شده و به نظر نمی‌رسد خودروی دیگری به این زودی‌ها بتواند جانشین آن شود.

این خودرو که Microjoule نام دارد را می‌توان بهینه‌ترین خودرو از نظر میزان مصرف سوخت، با وزن 35 کیلوگرم برشمرد. این خودرو در رقابتی اروپایی برای تعیین برترین خودرو از نظر میزان مصرف سوخت معرفی شد. تیم فرانسوی سازنده این خودرو موفق شده 200 تیم رقابت کننده دیگر را در این مصاف شکست دهد. این خودرو می‌تواند مسافت 3334 کیلومتر را با یک لیتر سوخت مصرفی طی کند!

The-Microjoule

Microjoule بر روی پیستی در روتردام هلند مورد آزمایش قرار گرفت. این خودرو از موتور احتراق داخلی بهره می‌برد و از سوخت‌های معمولی می‌توان در آن استفاده کرد. این خودروی 35 کیلویی به طور کامل از فیبر کربن ساخته شده و مقاومت چرخشی و مقاومت هوایی بسیار پایینی دارد.

The-Microjoule-5

به عنوان مثال وقتی چرخ‌های آن شروع به گردش می‌کنند، این چرخش بدون توقف برای کیلومترها ادامه خواهد داشت. این خودرو می‌تواند از بنزین و یا اتانول به عنوان سوخت بهره ببرد. فراموش نکنید که کمینه وزن راننده باید 50 کیلوگرم باشد. با توجه به افزایش روزافزون مصرف سوخت و قیمت آن، مشاهده خودروهایی اینچنینی در بازار، چندان دور نمی‌نماید.

The-Microjoule-2