سرفیس پرو 3 چند روز پیش به عنوان تبلتی که قصد دارد جای لپ‌تاپتان را بگیرد و مخصوصاً برای رقابت مستقیم با مک‌بوک ایر اپل معرفی شد. اما هنوز عرضه رسمی و جهانی این تبلت آغاز نشده است که کاربران اولیه متوجه مشکلی بزرگ در شارژ این تبلت شده‌اند و مایکروسافت با عرضه آپدیت سعی در حل آن دارد.

در حالی که مایکروسافت قصد عرضه سرفیس پرو 3 در تابستان را دارد، این تبلت که مجهز به ویندوز 8.1 است، دچار مشکل مهمی در مصرف باتری خود شده است. اگر سرفیس پرو 3 را قبل از خواب به شارژ وصل کنید و صبح بیدار شوید، به طور بسیار عجیبی خواهید دید نه‌تنها کاملا شارژ نشده، بلکه آن قدر شارژ از دست داده که حتی با وجود وصل بودن به شارژر، روشن هم نمی‌شود!

خوشبختانه مایکروسافت از این موضوع آگاه بوده و ظاهرا راه حلی هم دارد. به این صورت که قرار است قبل از این که سرفیس پرو 3 به بازار راه پیدا کند، یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری کوچک برای رفع این نقص بزرگ ارایه نماید. جای خوشحالیست که این نقص سخت‌افزاری نیست.

سرفیس پرو 3 مایکروسافت از قیمت 799 دلار در مدل مجهز به پردازنده‌ی اینتل Core i3 با حافظه 64 گیگابایتی تا قیمت 1949 دلار برای مدل با پردازنده‌ی Core i7 و حافظه 512 گیگابایتی باری پیش‌خرید گذاشته شده است. اولین مدل‌هایی که پیشبینی می‌شود به خریداران تحویل داده شود، مدل‌های مجهز به پردازنده‌ی Intel Core i5 با حافظه داخلی 128 و 256 گیگابایتی در یک الی دو ماه آینده می‌باشد. بقیه مدل‌ها پیش‌بینی شده تا اوایل شهریور ماه تحویل داده شوند.