مردی که یک روز مایکروسافت را تاسیس کرد حالا دیگر بزرگترین سهامدار آن نیست. پس از فروش 4.6 میلیون سهم در چهارشنبه هفته گذشته، بیل گیتس حالا به مکان دوم جدول بزرگترین سهامداران مایکروسافت و پس از استیو بالمر مدیرعامل پیشین این شرکت نقل مکان کرده است.

استیو بالمر 333.3 میلیون سهم از مجموع سهام شرکت مایکروسافت را دارد که این مقدار سهام را در 33 سال فعالیت خود در ردموند بدست آورده است. از سویی دیگر بیل گیتس حالا 330.1 میلیون سهم در این شرکت دارد. وی در چند سال گذشته و به دنبال فعالیت‌های بشردوستانه خود در سرتاسر جهان سهم خود از بزرگترین شرکت نرم‌افزاری جهان را کاهش داده است.

بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس به مرکز تمرکز فعالیت‌های بیل گیتس پس از ترک سمت مدیرعاملی مایکروسافت تبدیل شد. اما وی حالا زمان بیشتری را در این شرکت نسبت به سال‌های گذشته سپری می‌کند و به ساتیا نادلا مدیرعامل جدید این شرکت و جانشین استیو بالمر مشاوره می‌دهد.

استیو بالمر که ارزش دارائی‌های او 18.9 میلیارد دلار برآورد شده است پیش از این تاکید کرده بود که مالکیت او در مایکروسافت برایش عزیز است و به به آینده به عنوان یکی از بزرگترین سهامداران مایکروسافت چشم دوخته است.