سال‌های اخیر در کنفرانس‌های توسعه‌دهندگان اپل WWDC سیستم‌عامل دسکتاپ OS X در سایه iOS قرار گرفته و بیشتر تمرکز کنفرانس بر روی سیستم‌عامل موبایلی بوده است. اما شایعات اخیر حاکی از آن هستند که کنفرانس ماه آینده اپل برخلاف گذشته با تمرکز ویژه بر روی نسخه جدید OS X برگزار خواهد شد.

به گزارش 9to5mac اپل قصد دارد یک تحول ظاهری بزرگ در رابط کاربری OS X به وجود بیاورد که بزرگترین تغییر از زمان معرفی این سیستم‌عامل خواهد بود؛ درست مانند نسخه هفتم iOS. بر طبق این گزارش OS X 10.10 بسیاری از طرح‌ها، آیکون‌ها و سوییچ‌ها را از زبان طراحی iOS 7 به ارث خواهد برد اما این تغییرات اساس OS X را بدون تغییر خواهد گذاشت.

osx-10-10

نسخه 10.10 سیستم‌عامل OS X با نام رمز Syrah یا انگور سیاه شناخته خواهد شد و با وجود این‌که این دو سیستم‌عامل برخلاف ویندوزفون و ویندوز کماکان فاصله خود را از یکدیگر حفظ خواهند کرد از نظر ظاهری بسیار به یکدیگر شبیه خواهند شد.

OS-X-10.10-2

در مورد iOS 8 نیز این گزارش شایعات قبلی مانند اضافه شدن اپلیکیشن‌های سلامتی و دیگر اپلیکیشن‌ها مانندHealthbook، TextEdit و Preview را تأیید کرده است و همچنین تغییراتی را نیز در سیری و iCloud پیش‌بینی کرده است. بنابر این گزارش اپل امکانات و تغییرات بیشتر را برای نسخه بعدی iOS یعنی iOS 8.1 نگه داشته و به زمان دیگری موکول خواهد کرد. همچنین گفته می‌شود فعلاً خبری از تلویزیون اپل و یا ساعت هوشمند آی‌واچ نخواهد بود.

healthbookleakedscreenshot

این کنفرانس قرار است درست یک‌ماه دیگر یعنی در تاریخ 12 خردادماه برگزار شود.