اخرین گزارشات از کمپانی مدیریت برنامه های موبایل ( Crittercism) نشان میدهد که بین دو سیستم عامل محبوب موبایل اندروید و iOS در حقیقت سیستم عامل گوگل پایداری بیشتری دارد.

این مطالعات با اندازه گیری نرخ کرش کردن برنامه ها در هردو پلتفرم انجام شده به طوری که Crittercism اولین  Mobile Experience Benchmark خود را منتشر کرده.

این گزارش که از مطالعه گزارش کرش یک میلیارد استفاده کننده موبایل در یک دوره یک ماهه به دست امده, کاملا این نکته که iOS سیستم عامل پایدار تری است را رد میکند.در حالی که iOS ورژن 6 و 7 و 7.1 به ترتیب 2.5% و 2.1% و 1.7% کرش کرده اند, اندروید عملکرد بهتری داشته به این صورت که اندروید 2.3 , 1.7% و باقی ورژن ها بعد از 4.0(ice cream sandwich) تنها 0.7% کرش کرده اند.

Crittercism همچنین اعلام کرده نسخه تبلت اپلیکیشن ها پایداری کمتری نسبت به نسخه موبایل انها دارد, جایی که در ان دولوپر های اندروید پشت سر دولوپر های iOS قرار گرفته اند.این یعنی اندروید پایداری حتی بیشتری پیدا میکند اگر دولوپر ها برنامه های خود را برای تبلت بهینه کنند.

وقتی بحث از استفاده واقعی از دیوایس ها میشود سامسونگ برندی است که بین اندرویدی ها کمترین میزان کرش را هم در گوشی های هوشمند و هم در میان تبلت ها دارد, درحالی که ایفون 5 پایداری بیشتری نسبت به 5s دارد