آیا شما نیز از کیفیت ساخت خارق‌العاده و بدنه‌ی تماما آلومینیوم HTC One جدید مدهوش شده‌اید، اما از آن دسته افراد هستید که علاقه‌ای به Bootloader قفل‌ شده در این گوشی‌ها ندارند؟ آیا در زمره‌ی افرادی هستید که نسخه‌ی خالص اندروید را بر رابط کاربری Sense 6 ترجیح می‌دهند؟ پس خبر خوبی برای شما داریم؛ پرچمدار جدید اچ‌تی‌سی در دو نسخه‌ی Developer و Google Play نیز عرضه خواهد شد.

همان‌طور که به اطلاعتان رساندیم اچ‌تی‌سی مشغول قرار دادن اپلیکیشن‌های مختلفی از رابط کاربری Sense 6.0 مانند لانچر Blinkfeed است و حالا در مشخصات یکی از اپلیکیشن‌های جدید به نام HTC Gallery یک جمله جالب، وجود نسخه گوگل پلی اچ‌تی‌سی وان جدید را تأیید می‌کند:

پشتیبانی برای اچ‌تی‌سی وان (M8) نسخه گوگل پلی به HTC Photo Edit محدود است.

نسخه‌ی گوگل پلی همانگونه که انتظار می‌رود تمامی مزیت‌های رابط کاربری سنس 6 را رها کرده و نسخه‌ی نسبتا دست‌نخورده و خالصی از اندروید 4.4.2 بر روی آن قرار دارد. دلیل ذکر کلمه ی نسبتا در جمله‌ی پیشین آن است که اندروید خالص نسخه‌ی گوگل پلی این دستگاه برای بهره بردن از ماژول دو دوربینه‌ی آن اصلاح شده و از API های اچ‌تی‌سی به این منظور در آن استفاده شده است.

به این ترتیب احتمالاً اپلیکیشن‌های منتشر شده در گوگل پلی برای اچ‌تی‌سی وان نسخه ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ عرضه خواهد شد و نسخه‌های گوگل پلی به سبب استفاده از هسته اندروید خالص به جای فریم‌ورک HTC Sense نمی‌توانند از تمامی قابلیت‌های این اپلیکیشن‌ها استفاده کنند.

هنوز مشخص نیست که نسخه گوگل پلی وان جدید باز هم به کشورهای خاصی محدود است یا این‌بار گوگل قصد دارد مانند سری نکسوس آن‌ها را در سراسر جهان عرضه کند.

نسخه‌ی Developer هم همان دستگاه اصلی قابل دریافت با قرارداد اپراتورها است که البته از نظر سیم‌کارت آنلاک بوده و همچنین شما قادر خواهید بود هرگونه رام یا نرم‌افزاری را بر روی آن فلش کنید.

هر دو نسخه‌ی این دستگاه از همین امروز برای پیش‌سفارش در دسترس قرار دارند که عرضه‌ی نسخه‌ی Developer را خود سایت اچ‌تی‌سی با قیمت 650 دلار، وعرضه‌ی نسخه‌ی Play را گوگل با قیمت 699 دلار بر عهده خواهد داشت.

منابع: AndroidPolice , Engadget