امنیت گوشی‌های بلک‌بری شهره خاص و عام است. ارگان‌های مختلف دولتی آمریکا از جمله کاخ سفید، محصولات این شرکت را استفاده می‌کنند. اما بر اساس گزارشی که در وال استریت ژورنال منتشر شده است، بلک‌بری که در حال حاضر با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم‌ می‌کند ممکن است این جایگاه را از دست بدهد، چرا که ظاهرا کاخ سفید در حال بررسی محصولات شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی به عنوان جایگزینی برای بلک‌بری است.

سالیان سال است که کارمندان کاخ سفید از گوشی‌های بلک‌بری استفاده می‌کنند. البته در گزارش وال استریت ژورنال مطرح شده است که این آزمایشات در مراحل ابتدایی به سر می‌برند. سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز به روزنامه نگاران گفته است که در حال حاضر کاخ سفید ‌گوشی‌های همراه شرکت‌های مختلفی را آزمایش می‌کند.

جالب اینکه ظاهرا گوشی‌های همراه اپل از این آزمایشات سربلند بیرون نیامده‌‌اند. البته رئیس جمهور این اختیار را دارد که از گوشی مورد نظر خود استفاده کند اما همانطور که گفته شد آیفون به دلیل محدودیت‌هایی که به آنها اشاره نشده است از این لیست حذف گردید.

با این حساب مشکلات بلک‌بری بیشتر خواهد شد. سابقا نیز پنتاگون شایعاتی را مبنی بر سفارش ۸۰ هزار دستگاه گوشی‌ بلک‌بری رد کرده بود و با توجه به خبرهای اخیر کاملا مشخص است که دولت آمریکا نیز مانند سایر مشتریان دیگر علاقه‌ای به استفاده از محصولات بلک‌بری ندارد.