اگر یک نفر از هر ده آمریکایی کلمه HTML را بشنود، تصور می‌کند شما در حال صحبت کردن از یک بیماری خطرناک و واگیردار جنسی هستید. در تحقیقی که اخیرا انجام شده، این نتیجه بدست آمده که تعداد زیادی از مردم آمریکا، از نظر اطلاعات حوزه تکنولوژی، به روز نیستند.

در این تحقیق که ۲۳۹۲ مرد و زن ۱۸ ساله و یا بالاتر در آن حضور داشتند، سوالات مربوط به حوزه تکنولوژی و خارج از این حوزه به آن‌ها ارائه شد و از آن‌ها خواسته شد تا در جواب، یکی از سه تعریف را به عنوان پاسخ سوالات چندگزینه‌ای انتخاب کنند. بدین ترتیب شرکت کنندگان متوجه نشدند که در این آزمایش، اطلاعات حوزه تکنولوژی آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته است.

دیگر یافته‌های این آزمایش نیز در نوع خود جالب هستند. ۱۵درصد کلمه “Software” را به نوعی یک لباس راحت تعبیر کردند. ۱۸درصد لفظ “Blu-ray” را با عنوان یک آبزی تلقی کردند. ۲۳درصد معتقدند “MP3” یکی از روبات‌های فیلم جنگ ستارگان است. ۱۲درصد فکر می‌کردند “USB” یک مخفف برای نام یک کشور اروپایی است. ۲۷درصد تصور می‌کردند “Gigabyte”، حشره‌ای است که در آمریکای جنوبی کشف شده است. ۴۲درصد واژه “MotherBoard” را به عنوان عرشه یک کشتی مسافرتی تلقی می‌کردند.

این تحقیق در حالی همگان را با حیرت مواجه کرده که پیش از این موسسه علوم ملی در گزارشی اذعان داشته بود یک‌چهارم آمریکایی‌ها هنوز نمی‌دانند که زمین به دور خورشید می‌چرخد و تنها نیمی از آن‌ها فرضیه تکامل را باور دارند. باوجود جواب‌های غلط، ۶۱درصد از پاسخ‌دهندگان به سوالات بالا معتقدند که داشتن اطلاعات کافی در حوزه تکنولوژی امری مهم و حیاتی است.