گروهی از هکرها که خود را وابسته به خلافت اسلامی (داعش) می‌ دانند با هک کردن حساب توییتر فرماندهی مرکزی ایالات‌ متحده آمریکا فصلی جدید از توانمندی‌ های خود را به رخ دنیا کشیده‌ اند.

حدود چند ساعت پیش گروه هکرهای وابسته به داعش با در اختیار گرفتن حساب‌ های توییتر و یوتیوب فرماندهی مرکزی ایالات‌ متحده آمریکا، از طریق این حساب‌ ها اقدام به پخش اطلاعات درز کرده و همچنین فیلم‌های مربوط به گروه خود را کرده‌اند. البته توییتر نیز پس از مدتی این حساب‌ها را به حالت تعلیق درآورد تا از این طریق بتواند اوضاع را تحت کنترل خود درآورد.

isiscentcom2

البته سؤالی که امروز ذهن‌ خیلی ها را مشغول کرده این است که آیا واقعاً دولت اسلامی عراق و شام (داعش) به این حد از توانایی رسیده یا اینکه گروهی دیگر به نام آن‌ ها چنین اقدامی کرده‌اند. یکی از مقامات مسئول به خبرگزاری‌ ها اعلان کرده که این موضوع با شدت در دست پیگیری است تا بتوان رد این هکرها را پیدا کنند. پس از هک کردن این حساب‌ های کاربری این پیام به نمایش گذاشته شد:

ما به سیستم‌ها و شبکه‌ ها و رایانه‌ های شما نفوذ کرده‌ایم و همه چیز را در مورد شما میدانیم. شما کفار هیچ رحم و بخششی را نخواهید دید. به لطف الله ما امروز در هر پایگاه نظامی حضور داریم. امروز نیز درون فرماندهی مرکزی ارتش شما هستیم.

البته بنا به اظهارات مقامات پنتاگون اطلاعات درز کرده محرمانه نبوده است یا اینکه خطر خاصی را متوجه کسی نمی‌کند. از جمله اطلاعات درز کرده می‌ توان به یک لیست از نام ژنرال‌ های بازنشسته ارتش آمریکا همراه با شماره تلفن‌ های آن‌ ها اشاره کرد.