طبق اخبار به‌ دست آمده و اطلاعات منتشر شده از طرف یکی از توسعه‌ دهندگان صاحب‌نام، به‌ نظر می‌ رسد بالاخره نوبت اچ‌تی‌سی وان M8 رسیده است تا آپدیت اندروید ۵ آبنبات چوبی را در روزهای آینده دریافت کند.

M8-ANDROID-5.0.1-2-225x400یکی از توسعه‌ دهندگان معروف فعال در زمینه‌ی ابزار های شرکت HTC با نام LlabTooFeR در آخرین اظهار خود در توییتی مدعی شده که آپدیت اندروید ۵ در طول یک تا دو هفته‌ی آینده برای M8 از راه خواهد رسید.

می‌ دانیم اچ‌تی‌سی یکی از برترین رابط‌ های کاربری بازار با نام سنس را در اختیار دارد که هم از ظاهر جذابی بهره‌ مند است و هم از سرعت بالایی برخوردار است. شاید در نگاه اول به تصاویر منتشر شده از اجرای اندروید ۵ روی M8 با تغییرات ظاهری فراوانی مواجه نشویم، اما این نکته را نیز باید به خاطر بسپاریم که اندروید ۵ علاوه بر طراحی متریال، تغییرات فراوانی را در هسته‌ی اصلی و یک بهینه‌سازی اساسی را تجربه کرده که تنها به طراحی ختم نمی‌شود. گرچه اندروید ۵ با رابط کاربری سنس آن‌ چنان هم بدون تغییر نبوده و شاهد تغییراتی جزئی هستیم که آن را به طراحی متریال و اندروید خالص نزدیک‌ تر می‌کند.

به هر حال اگر از کاربران اچ‌تی‌سی وان M8 هستید و دوست دارید هرچه سریع‌ تر این آپدیت را دریافت کنید، می‌توانید به این توسعه‌ دهنده اعتماد کنید و در روزهای آینده دستگاه خود را برای دریافت آپدیت چک کنید. البته بروز باگ‌های احتمالی در اولین نسخه‌ ها امری بسیار عادیست و اگر دچار مشکلاتی شدید نباید تعجب کنید و می‌توانید با خون‌ سردی منتظر آپدیتی برای رفع اشکالات و یا انتشار مطالبی برای رفع مشکلات احتمالی باشید.