نتیجه‌ی نظرسنجی جدیدی در مورد درصد مهاجرت کاربران اندروید به آیفون ۶ نشان از این دارد که تنها قسمت کوچکی از کاربران اندروید به سمت آیفون ۶ جذب خواهند شد، هرچند شاید پس از مراسم معرفی آیفون‌های دو گانه‌ی کمپانی اپل در مراسمی که ۱۸ شهریورماه برگزار خواهد شد، شاهد تغییر شرایط باشیم.

هرچند تحقیقات و نظرسنجی‌های صورت گرفته در جوامع انسانی بخشی از حقایق را مشخص می‌کند، اما بعضاً تغییر شرایط منجر به زیر و رو شدن آنچه می‌شود که پیش‌تر بسیاری انتظار وقوع آن را داشتند.

یکی از مواردی که در دنیای فناوری حدس ها و برآوردهای بسیاری را در مورد احتمال مهاجرت کاربران به‌همراه داشته، عرضه‌ی رسمی آیفون ۶ به بازار و تخمین استقبال از این محصول است که در این نسخه با دو اندازه‌ی ۴.۷ و ۵.۵ اینچی روانه ی بازار خواهد شد.

جدیدترین تحقیقات صورت گرفته در مورد احتمال گرایش کاربران اندروید به نسخه‌ی جدید تلفن‌هوشمند اپل، نتایج جالب توجهی را به همراه دارد. این تحقیق نشان از گرایش اندک کاربران اندروید به نسخه‌ی جدید تلفن‌هوشمند اپل دارد که به‌نوعی در تضاد با آمارهای ارائه شده‌ی قبلی است. این تحقیق شامل گزینه‌هایی بوده که کاربران می‌توانستند با انتخاب گزینه‌ی مورد نظر شدت علاقه‌ی خود به مهاجرت از اندروید به iOS را با خرید آیفون ۶ نشان دهند.

اما میزان تمایل کاربران اندروید برای مهاجرت از اکوسیستم اندروید و پیوستن به اپلی‌ها با خرید آیفون ۶ چه‌اندازه‌ است؟ این تحقیق نشان از این دارد که تنها ۵ درصد از کاربران بسیار مشتاق هستند تا به خرید آیفون ۶ به صف کاربران اپل و محصولات آن بپیوندند.

همچنین در میان کاربرانی که از سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌کنند، ۱۲.۴ درصد نیز تاحدودی علاقه به تغییر اکوسیستم خود به iOS دارد. با توجه به موارد فوق می‌توان به این نتیجه رسید که از مجموع افرادی که در این تحقیق مورد سوال واقع شدند، آماری ۱۷.۴ درصدی را ایجاد کرده‌اند که شامل افراد بسیار مشتا برای تغییر پلتفرم و افرادی است که تاحدودی علاقمند به تغییر اکوسیستم خود و مهاجرت به iOS به خاطر آیفون ۶ هستند.

هیچ‌یک از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند هنوز آیفون ۶ را ندیده و از قابلیت‌های آن اطلاعاتی ندارند، از این‌رو هنوز نمی‌توان بطور قطع در مورد موج تغییراتی که پس از عرضه‌ی آیفون روی خواهد داد، اظهار نظر کرد.