طرفداران بازی‌های فرقه‌ی قاتلین بدانند: Yves Guillemot رییس یوبی‌سافت تمایلی به عرضه‌ی بازی دیگری از این سری برای پلی‌استیشن 3 و ایکس‌باکس 360 ندارد. گیلموت در مصاحبه‌ی اخیر خود به این نکته اشاره کرد و گفت: “ما می‌بینیم که امسال هنوز برای پلی‌3 و ایکس‌باکس 360 سال خوبی است. اما سال بعد، به خاطر این‌که…

طرفداران بازی‌های فرقه‌ی قاتلین بدانند: Yves Guillemot رییس یوبی‌سافت تمایلی به عرضه‌ی بازی دیگری از این سری برای پلی‌استیشن 3 و ایکس‌باکس 360 ندارد.

گیلموت در مصاحبه‌ی اخیر خود به این نکته اشاره کرد و گفت:

ما می‌بینیم که امسال هنوز برای پلی‌3 و ایکس‌باکس 360 سال خوبی است. اما سال بعد، به خاطر این‌که کنسول‌های جدید خیلی سریع به فروش می‌روند، ما دیگر کاملا به نسل هشتم کوچ می‌کنیم. بعد از 2015 برای ما سخت خواهد بود تا بازی‌‌های دیگری برای پلی‌استیشن 3 و ایکس‌باکس 360 عرضه کنیم.

البته انتظار ما از نسل هفتم کنسول‌ها، مخصوصا پلی‌استیشن 3 با توجه به این‌که یک سال دیرتر عرضه شده بود و توان سخت‌افزاری بیشتری داشت، دوام آوردن طولانی‌تری بود. مخصوصا این‌که هر دو کنسول در نسل پیشین خود، بیشتر از این‌ها ماندنی شدند. مخصوصا پلی‌استیشن 2 که چهار سال در بازار باقی ماند.

اما ظاهرا این‌بار این طور نخواهد شد و کنسول‌های نسل هفتم خیلی زود کنار می‌روند. مخصوصا به این خاطر که پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان خیلی خوب به فروش رفته‌اند و سریعتر از نسل قبلی در بازار جای خود را پیدا کردند. سونی اخیرا اعلام کرده بود که پلی‌استیشن 4 به تعداد 10 میلیون دستگاه به فروش رسیده است. ایکس‌باکس وان هم طبق گزارش مایکروسافت، در تلاش است تا به زودی به این میزان برسد.

با این‌که احتمالا EA Sport یکی از شرکت‌هایی خواهد بود که بیشتر از حد انتظار به کنسول‌های نسل قبلی وفادار می‌ماند، اما می‌توان حرف گیلموت را به عنوان نشانه‌ای در نظر گرفت. نشانه‌ای برای به پایان رسیدن عمر کنسول‌های این نسل، به زودی سال 2015 میلادی!

گیلموت در انتهای سخنان خود در مورد کنسول نینتندو نیز صحبت کرد. وی در مورد عرضه‌ی بازی‌های یوبی‌سافت برای Wii U چنین گفت:

چیزی که برای ما مشخص است این است که مشتریان نینتندو Assassin’s Creed نمی‌خرند. سال گذشته ما تعداد بسیار کمی از این بازی را در این پلتفرم به فروش رساندیم. دارندگان Wii U علاقه‌ی زیادی به بازی مثل Just Dance دارند و ما سعی داریم بیشتر به بازی‌های این سبک تمرکز کنیم و بازی‌هایی را برای این پلتفرم ارائه دهیم که واقعا طرفدار داشته باشد.

وی همچنین اعلام کرد که در ماه‌های پیش رو، تنها بازی بزرگی که این شرکت قصد انتشار آن برای Wii U را دارد، بازی Watch Dogs است.