نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال (ITDMEX) ، ساعت 10 فردا (پنج‌شنبه؛ هشتم اسفندماه) در محل دائمی نمایشگا‌ه‌های بین‌المللی تهران افتتاح خواهد شد.

نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال (ITDMEX) با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان توسعه تجارت ایران و با همکاری مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای‌ عالی فضای مجازی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، به همت مجمع تشکل‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران برگزار می‌شود.

این نمایشگاه با هدف معرفی ظرفیت‌های فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال و توسعه سطح دسترسی جامعه به آخرین دستاوردها ، همچنین نمایش توانمندی‌های تولید محتوای بومی مبتنی بر فرهنگ ایرانی ـ اسلامی برپا می‌شود.

همچنین آخرین دستاوردهای تولیدکنندگان محتوا و ناشران دیجیتال نیز در نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال عرضه می‌شوند.

به گفته بابک دربیکی، مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در دوره‌های گذشته فقط ناشران دیجیتال در نمایشگاه حضور داشتند، اما امسال نخستین‌بار با حمایت و همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تمامی فعالان حوزه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد.

مشاور وزیر ارشاد با اشاره به گروه‌های کالایی حاضر در این نمایشگاه، توضیح داد:

نرم‌افزارها‌، سخت‌افزارها‌، تلفن همراه‌ هوشمند‌، سرویس‌دهندگان اینترنتی‌، پایگاه‌های اینترنتی و فروشگاه‌های اینترنتی گروه‌های کالای حاضر در این نمایشگاه هستند.

نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال از هشتم تا یازدهم اسفندماه از ساعت 9 تا 16 در محل دائمی نمایشگا‌ه‌های بین‌المللی تهران، واقع در بزرگراه چمران میزبان علاقه مندان است.