گوگل در چند روز گذشته هدف انتقادات تندی به خاطر عدم حذف چند بازی ضد غزه از فروشگاه خود قرار گرفته است. طبق گزارش‌های رسیده، در روزهای اخیر چند بازی با محتوای جنگ نابرابر رژیم صهیونیستی و حماس، برای سیستم عامل اندروید عرضه شده و مستقیما بر روی Google Play قرار گرفته‌اند.

از جمله این بازی‌ها می‌توان به “Bomb Gaza” و “Gaza Assault” و همچنین “Whack the Hamas” اشاره کرد. این بازی‌ها در طرفداری از جنایات رژیم صهیونیستی و کاملا علیه غزه نشینان است.

طبق آخرین اطلاعات به دست آمده، گوگل بازی “Bomb Gaza” را از شبکه‌ی خود حذف کرده است و این بازی دیگر در دسترس نیست. بقیه بازی‌ها همچنان در گوگل پلی موجود هستند. این اتفاق در حالی افتاده است که برخی از مجامع عرب، به این مسئله اعتراضاتی وارد کرده و انتقاد خود از گوگل را ابراز داشته اند.

کریس دویل، مدیر انجمن روابط عرب-بریتانیایی به خبرگزاری تلگراف گفته است که او باور دارد این بازی‌ها “بسیار بسیار ضعیف و مخرب هستند”.

وی این‌چنین ادامه داد:

این بازی‌ها وحشت و خشونت حاکم بر بمباران غزه را پیروزمندانه جلوه می‌دهند و هدفشان تغییر برداشت نسل جوان از آن‌چه بد و آن‌چه خوب است می‌باشد. در این بازی‌ها ذهن از حقیقت مرگ هزاران نفر شامل زن و کودک فاصله می‌گیرد و چیزهای دیگری مهم می‌شوند. در صورتی که این بازی‌ها بر روی این شبکه باقی بمانند، علامت سوال‌های زیادی در مورد استانداردهای اخلاقی گوگل ایجاد می‌شود.

اسرائیل در حال حاضر برای نزدیک به 30 روز است که به بمباران بی‌رحمانه‌ی غزه می‌پردازد و جامعه‌ی جهانی را با حمله به مناطق غیرنظامی و کشتار زنان و کودکان بی‌گناه در بهت و حیرت فرو برده است.