کمپانی‌ها برای افزایش فروش محصولات خود و تصاحب سهم بیشتری در بازار راهکارهای گوناگونی را در پیش می گیرند، بازاریابی، تبلیغات پر زرق و برق یا طراحی و تولید یک محصول زیبا از جمله این راهکارهاست. اما مایکروسافت با این راهکارها راضی نشده و روش‌های دیگری را نیز به کار گرفته‌ است.

مایکروسافت هنگام معرفی رسمی Surface Pro 3 آن را به عنوان یک جایگزین ایده‌آل برای مک‌بوک ایر محبوب عنوان کرد. حالا مایکروسافت پا را فراتر گذاشته و برای افرادی که مک‌بوک خود را با سرفیس تعویض کنند 650 دلار جایزه تعیین کرده است!

از ابتدای معرفی تبلت سرفیس پرو 3 مایکروسافت عزم خود را برای به چالش کشیدن با مک‌بوک ایر جزم کرده است. اکنون ردموندی‌ها پس از مقایسه‌ی محصول اپل با سرفیس‌پرو ۳ در جریان معرفی تبلت مایکروسافت برای خریدارانی که در زمان خرید سرفیس‌پرو ۳، مک‌بوک ایر خود را تحویل دهند، 650 دلار اعتبار خرید از فروشگاه مایکروسافت اعطا می‌کند.

microsofttradein

سرفیس‌پرو ۳ هفته پیش در بازار آمریکا و کانادا به بازار عرضه شد اما با اين که این محصول یک تبلت است اما برای کسب سهم از بازار لپ‌ تاپ‌ها روانه‌ی بازار شده است. مایکروسافت سرفیس پرو 3 را به‌عنوان رقیبی جدی برای لپ‌تاپ‌ ها معرفي کرده است.
مایکروسافت پیشنهاد داده تا کاربران مک ‌بوک‌ ایر با تعویض لپ‌تاپ خود با یک سرفیس پرو ۳ مبلغ ۶۵۰ دلار اعتبار را از فروشگاه مایکروسافت دریافت نمایند.

مایکروسافت پیش از این هم برای تعویض آی‌پد و یا آیفون با محصولات ویندوزی جایزه‌هایی قرار داده بود و حالا اگر بین 30 خرداد تا نهم مردادماه مک‌بوک ایر خود را برای تعویض با سرفیس پرو 3 به مایکروسافت تحویل دهید تا 650 دلار دریافت خواهید کرد. البته این پیشنهاد تنها برای فروشگاه‌های مایکروسافت در امریکا و کانادا برقرار است و مک‌بوک ایر شما باید سالم باشد.

سرفیس‌پرو ۳ را می‌توان با قیمتی برابر 800 دلار از آن خود کرد، از این‌رو این معامله برای کاربرانی که در نظر دارند تا مک‌بوک‌ایر خود را به فروش برسانند، بسیار مناسب است.

شاید بتوان دلیل این اقدام ردموندی‌ها را ترس از تبدیل شدن سرفیس‌پرو ۳ به یک سرفیس RT عنوان کرد. در گزارش مالی سه‌ ماهه‌ی چهارم، مایکروسافت از متحمل شدن ضرر ۹۰۰ میلیون دلاری به جهت تولید سرفیس RT پرده برداشت. یک هفته پیش از انتشار گزارش مالی مایکروسافت، ردموندی‌ها قیمت سرفیس RT‌ را برای دستیابی به فروش بیشتر به ۱۵۰ دلار کاهش دادند.

surface-pro-3-1

مایکروسافت با معرفی سرفیس‌پرو ۳ بسیاری از توجهات را به سمت خود جلب کرد، چراکه از لحاظ سخت‌افزار و کارایی این تبلت حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، اما عمده‌ ترین چالش مایکروسافت جلب نظر کاربران برای تغییر اکوسیستم و مهاجرت به ویندوز در دنیای تبلت ‌ها است. شاید این راهکاری برای موفقیت ردموندی‌ها باشد.

مایکروسافت سرفیس پرو 3 را در ماه می با مشخصات صفحه نمایش 12 اینچی، طراحی باریک، پردازش Core i3 یا i7 و به همراه قلم استایلوس با 256 درجه حساسیت با هدف رقابت با تبلت فوق العاده نازک مک بوک ایر اپل به جهان معرفی نمود. تبلت های قبلی ساخته این شرکت با هدف قرار گرفتن در ردیف تبلت های اپل بود اما مایکروسافت در نظر دارد تا با عرضه تبلت جدیدش از اپل پیشی بگیرد.

به نظر می‌رسد مایکروسافت واقعا باور دارد که سرفیس پرو 3 می‌تواند جایگزینی ایده‌آل برای لپ‌تاپ شما باشد.