اخبار انتشار یافته توسط منابع آگاه، حکایت از تجهیز آیفون ۶ به قابلیت NFC و همچنین شارژ بی‌سیم دارد. NFC تعبیه شده در این گوشی امکان پرداخت موبایل را میسر می‌سازد اگر چه این قابلیت، ویژگی جدیدی نیست و حتی قابی برای گوشی‌های آیفون ۴ و ۴ اس برای استفاده از NFC و پرداخت موبایل ساخته شده است.

بنابر این شایعات منتشر شده، گفته می‌شود که آیفون ۶ از سرعت انتقال اطلاعات بیشتری نیز برخوردار خواهد بود. در حال حاضر آیفون ۵ از ردیف ۴ پروتکل مخابراتی LTE 4 با سرعت ۱۵۰ مگابایت بر ثانیه استفاده می‌کند که انتظار می‌رود این میزان در آیفون ۶ با استفاده از ردیف ۶ پروتکل LTE 4 تا ۳۰۰ مگابایت بر ثانیه افزایش یابد.

این منبع آگاه همچنین از امکان شارژ بی‌سیم گوشی‌های آینده اپل خبر داد که بر این اساس یک لایه مخصوص در زیر قاب گوشی برای شارژ بی‌سیم گوشی تعبیه شده اگر چه به مدل دقیق آیفون برای افزودن این قابلیت دقیقا اشاره نکرده است.

صفحه نمایش بزرگتری که گفته می‌شود ۴.۷ اینچ می‌باشد را می‌توان از دیگر تفاوت‌های آیفون ۶ ذکر نمود. لبه‌های گوشی‌ نیز فاصله کمتری با صفحه آن خواهند داشت. جالب اینجاست که گفته می‌شود صفحه نمایش آیفون ۶ از تکنولوژی جدید ضد خش بهره جسته و این امر به این معناست که احتمال دارد در صفحه نمایش آیفون بعدی از شیشه‌های یاقوت اندود شده استفاده شود.

در کنار افزایش ابعاد صفحه نمایش، رزولوشن آن نیز افزایش خواهد یافت و از میزان ۱۱۳۶ در ۶۴۰ فعلی به ۱۷۰۴ در ۹۶۰ بهبود پیدا می‌کند. با این حساب می‌توان انتظار داشت آیفون ۶ از لحاظ میزان نسبت تصویر به همان میزان ۱۶:۹ که در گوشی‌های قبلی نیز به کار گرفته شده بود، وفادار بماند.

اما تراکم پیکسل‌ها در مدل ۴.۷ اینچی ۴۱۶ پیکسل به ازای هر اینچ است در حالی که مدل ۵.۵ اینچی آیفون ۶ به میزان ۳۵۶ پیکسل در هر اینچ تغییر کند. البته این موارد تا زمان معرفی رسمی آیفون ۶ از جانب اپل، تنها در حد شایعه باقی خواهد ماند. اما تنها چیزی که بر همگان روشن است این است که پرچمدار جدید شرکت اپل از iOS 8 بهره میبرد که با جدید ترین نسخه از سیستم عامل مکینتاش یعنی OS X Yosemite سازگار شده است و بدین جهت برقراری تماس و پاسخگویی تماس از طریق مک امکان پذیر شده است.