کمپانی مایکروسافت دیروز اعلام کرد که نسخه ارزان تر کنسول بازی ایکس باکس وان با قیمت 399 دلار را از تاریخ 9 June عرضه خواهد کرد. دلیل کاهش قیمت 100 دلاری این کنسول، حذف کینکت از بسته کنسول می باشد. مایکروسافت دلیل اصلی اتخاذ این تصمیم ناگهانی را گرفتن فیدبک ها و نظرات مشتریان اعلام کرده است.

براساس دیگر تغییری که مایکروسافت ایجاد کرده، تمامی دارندگان ایکس باکس به برنامه ها و اپ های سرگرمی که تا قبل از این فقط در اختیار مشترکان Xbox Live Gold (با پرداخت هزینه سالیانه 60 دلار) بود، دسترسی خواهند داشت. این اپ ها شامل Machinima, Twitch و Upload و سرویس های محبوب ویدئو چون Netflix, Univision Deportes, GoPro, Red Bull TV و HBO Go می باشد.

اعضای Xbox Live Gold همچنان بازی های مجانی دریافت خواهند کرد، ضمن اینکه در هنگام خرید عناوین مختلف بازی های Xbox One و 360 از تخفیف 50 تا 75 درصدی برخوردار خواهند شد. مایکروسافت همچنین وعده بهبود بخش عناوین رایگان را داده است. بدون شک مایکروسافت با اتخاذ این تصمیم سعی دارد تا در بازار به رقابتی جدی تر با PS4 سونی بپردازد، کنسولی که با قیمت 399 دلار در دسترس است.