با استفاده از قابلیت جدید به کار گرفته‌شده در استریت ویو، اکنون می‌توانید زمان را به عقب بازگردانید و تغییرات مکانی را در دوره‌های زمانی مختلف مشاهده کنید.با اضافه‌کردن تصاویر مکانی گرفته‌شده در سال 2007، گوگل موفق شده کپسول زمانی را از دنیای اطراف ما ایجاد کند. اکنون با بهره‌گیری از استریت ویو می‌توانید تغییرات صورت گرفته بر روی سطح زمین و مکان‌های مختلف را مشاهده کنید.

google-street-view-onagawa-japan

این قابلیت جدید همچنین به کاربر این امکان را می‌دهد تا مروری بر وقایع اخیر داشته باشد. به عنوان مثال می‌توانید زلزله و سونامی ژاپن را مشاهده کنید. برای استفاده از این قابلیت کافی است بر روی آیکون شبیه ساعت در قسمت بالا، سمت چپ استریت ویو در حالت پانوراما کلیک کنید و با حرکت دادن اسلایدر، تغییرات محیط اطرافتان در طول هفت سال گذشته را مشاهده کنید.

می‌توانید زمانی خاص را مشاهده کنید و پس از کلیک بر روی آن، به صورت تمام صفحه به مشاهده آن مبادرت ورزید. حتی می‌توانید فصل‌های مختلف را مشاهده کنید و به عنوان مثال ببینید جاده‌های ایتالیا در تابستان و زمستان چه شکل و شمایلی دارند.

paris-street-view-google-maps-time-travel

البته این قابلیت هنوز برای تمام کاربران کل جهان فعال نشده و به صورت منطقه‌ای و به مرور فعال خواهد شد. بنابر گزارش وال‌استریت ژورنال، جاده‌های تحت پوشش استریت ویو اکنون به 12 میلیون مایل رسیده است. سفر در زمان، اکنون تنها در نسخه دسکتاپ استریت ویو قابل دسترس است.