اگر شما هم از آن دسته طرفداران آیفون و البته iOS هستید که در هنگام رانندگی نیز دست از گوشی خود برنمی‌دارید باید خود را برای سیستم‌عامل CarPlay آماده کنید. همانطور که می‌دانید این سیستم‌عامل در واقع نسخه‌ ساده سازی شده iOS است که با تمرکز بیشتر بر روی کنترل‌های صوتی ساخته شده است.این سیستم در نمایشگاه خودرو‌ نیویورک بر روی چندین خودرو از جمله بر روی یک مدل خودرو ولوو به نمایش گذاشته شد. در واقع می‌توان گفت که هدف اصلی CarPlay اتصال آیفون به درگاه مربوطه بر روی خودرو و کنترل تجهیزات از طریق آن است.
صفحه نمایش تعبیه شده بر روی داشبورد تمامی پیامک‌ها، تماس‌های تلفنی، برنامه‌ اجرای موسیقی و سایر نرم‌افزارهایی را که توسط کاربر نصب شده باشد به نمایش می‌گذارد و این موضوع در حالیست که تعامل با این سیستم قرار است بیشتر از طریق دستیار صوتی Siri انجام شود چرا که انتخاب گزینه‌ها با انگشت در هنگام رانندگی مطمئنا دشوار و خطرناک خواهد بود.

در خصوص ظاهر رابط کاربری CarPlay نیز باید گفت که در واقع از همان ظاهر سیستم‌ عامل همراه اپل برخوردار است و البته سعی شده تا نهایت سادگی در طراحی رابط کاربری رعایت شود چرا که تعامل با این سیستم در سرعت‌های زیاد ممکن‌ است خطرساز شود.  البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که این سیستم تنها با اتصال یک‌ گوشی آیفون کار می‌کند.