شاید کمی خنده‌دار و غیرقابل باور باشد اما گزارش‌های منتشره نشان می‌دهد که شرکت اچ تی سی در اندیشه ساخت نسخه پلاستیکی اچ تی سی وان جدید (M8) است. از این جهت این موضوع را غیرقابل باور و البته خنده‌دار داشنیتم که اچ تی سی پس از رونمایی از گلکسی اس ۵ سامسونگ آن را به چسب زخم شبیه و حتی محصولات سامسونگ را بی‌کیفیت و پلاستیکی توصیف کرده بود.

بنابر این گزارش‌ها، تنها تفاوت بین دو نسخه پلایتیکی و فلزی اچ تی سی وان جدید تنها همان جنس قاب این گوشی خواهد بود! و البته قیمت این دو مدل از اچ تی سی وان جدید تفاوت بسیاری خواهد داشت تا بتواند دلیل قابل توجیهی برای ساخت این مدل باشد!

مدل فلزی اچ تی سی وان جدید ۸۵۳ دلار قیمت دارد و حالا این گزارش مدعی شده که نسخه پلاستیکی، ۴۸۳ دلار قیمت خواهد داشت و اچ تی سی شعار “همان گوشی اما با کیفیت متفاوت!” را برای این مدل از اچ تی سی وان برگزیده است!

البته این گزارش همچنین مدعی شده که احتمالا مدل پلاستیکی اچ تی سی وان جدید تنها در مناطق خاصی مانند آسیا و بازارهایی که قراردادهای اپراتوری رواج ندارد، عرضه شود. در قراردادهای اپراتوری معمولا گوشی‌ها در قابل قراردادهای منعقد شده بسیار کمتر از قیمت شرکتی عرضه می‌شوند و در قبال آن مشتری‌ها مجبور به استفاده از خدمات معین اپراتورها برای مدت مشخص می‌شوند.

این اقدام اچ تی سی اگر صحت داشته باشد باید آن را به نوعی تلاش این شرکت برای شکستن قیمت گلکسی اس ۵ و رقابت با آن از نظر قیمت و تلاش این شرکت برای افزایش سهم بازار دانست که با عرضه اچ تی سی وان جدید بسیار به آن امیدوار شده است!