برنامه جی‌میل برای اندروید، به عنوان یکی از برنامه‌های مورد علاقه کاربران شناخته می‌شود. بدون شک می‌توان این برنامه را یکی از بهترین رابط‌های دریافت ایمیل بر روی گوشی‌های هوشمند دانست.

با استناد به تصاویر جدیدی که به طور غیر‌رسمی منتشر شده‌اند، برنامه رسمی جی‌میل برای اندروید، به زودی به‌روز رسانی جدیدی را برای افزوده شدن قابلیت‌های جدید به همراه رابط کاربری بهتر دریافت خواهد کرد. بر اساس این تصاویر، رابط کاربری برنامه در مقایسه با نسخه فعلی بسیار زیباتر شده و قابلیت‌هایی مانند تعیین جایگاه پیام‌ها و قطع موقت هشدارهای مرتبط با ایمیل به آن افزوده شده است.

با توجه به تصاویر منتشره، زبانه‌های جدید بیشتری شامل مسافرت، تجارت، خریدها، شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات به این برنامه افزوده خواهند شد. کاربران می‌توانند در نسخه جدید این برنامه، تصاویر خود را به نوعی به ایمیل‌ها الصاق کنند تا ایمیل در بالای صندوق ورودی قرار گیرد و پس از استفاده، مجددا آن را به جایگاه اصلی خود بازگردانند.

با به روز رسانی جدید، کاربران می‌توانند دریافت هشدار ایمیل را برای مدتی خاص، بسته به سلیقه خود به تعویق بیندازند. البته با توجه به اینکه این تصاویر به طور غیر رسمی منتشر شده‌اند هنوز نمی‌توان درباره خصوصیات این برنامه با قطعیت و یقین صحبت کرد.