همانطور که می‌دانید کسپرسکی یک شرکت امنیتی است که بیش از ۱۷۰۰ متخصص کاملاً برجسته را در استخدام خود دارد و دفتر مرکزی آن واقع در مسکو است.

این گروه چند سال پیش سرویس ابری خود، با نام “شبکه امنیت کسپرسکی” را برای جهانیان معرفی کرد. کاربران محصولات کسپرسکی از طریق این سرویس می‌توانند آخرین اطلاعات مربوط به بدافزارها و تهدیدات سایبری را در همان ساعات اولیه پس از تشخیص، دریافت کنند.جالب است بدانید که این سرویس بالغ بر ۶۰ میلیون عضو در سراسر جهان دارد که اطلاعات آماری آن می‌تواند به یک ابزار هوشمند تبدیل شود! به تازگی این لابراتوار با استفاده از داده‌های بدست آمده از طریق “شبکه امنیت” سرویس جدیدی را رونمایی کرده است.

از طریق این سرویس مبتنی بر وب، می‌توانید تهدیدات سایبری جهان را به صورت آنلاین مشاهده کنید! همچنین این سرویس به شما این امکان را می‌دهد که به تفکیک کشورها این حملات را به صورت لحظه‌ای مشاهده کنید. این سرویس تهدیدات امنیتی را با رنگ‌های متنوع نشان می‌دهد برای مثال: نامه‌ محتوی ویروس به رنگ نارنجی و فایل‌های مخرب اجرایی با رنگ زرد نمایش داده می‌شود.

اطلاعات این سرویس را می‌توانید در سایت‌های شبکه اجتماعی نظیر توییتر با دوستانتان به اشتراک بگذارید. همچنین اگر می‌خواهید بدانید که سیستم شما آلوده است یا نه، کافی است بر روی “Am I Infected?” کلیک کنید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که این گزینه صرفا جنبه تبلیغاتی دارد!

نا گفته نماند که اطلاعات این سرویس منوط به تعداد حسگرها در مناطق تعبیه شده است و اطلاعات کاملا دقیقی را به شما ارائه نمی‌دهد. برای دیدن نقشه آنلاین حملات سایبری در جهان اینجاکلیک کنید.