همانطور که می‌دانید اپل در حال توسعه‌ی سیستمی به‌ منظور ورود به حوزه‌ی خودروها است. این سیستم که iOS in the Car نام گرفته است،امکان اتصال تلفن‌های هوشمند آیفون را به خودرو و استفاده از قابلیت‌های آن از طریق صفحه‌ی نمایش یا به بیان بهتر از طریق کامپیوتر خودرو را ممکن می‌کند.

اپل در مراسم معرفی iOS 7 همچنین از iOS برای خودرو نیز پرده‌برداری کرد اما از آن زمان تاکنون خبری از خودروهای مجهز به این تکنولوژی نبوده است. گفته می‌شود هفته آینده بالاخره اپل این فناوری را به نمایش خواهد گذاشت.

براساس گزارشی که در فایننشال‌تایمز منتشر شده است، اپل در هفته‌ی آتی این سیستم را در کنار خودروسازان مطرحی چون مرسدس‌بنز، فراری و ولوو به بازار عرضه خواهد کرد. هنوز اطلاعات بیشتری از این سیستم در دسترس نیست، اما گویا خودروسازان در نظر دارند تا این سیستم را طی مراسمی و در مدل‌های مختلف خود معرفی نمایند. نمی‌توان این سیستم را به‌عنوان یک سیستم‌ مستقل برای خودروها عنوان کرد، چراکه برای استفاده از آن باید یکی از ابزار‌های اپلی همچون آیپد یا آیفون را مورد استفاده قرار دهید.

پیش از این مدیران اپل اعلام نموده بودند که سیستم iOS in the Car برای این شرکت بسیار اهمیت دارد و بخش مهمی از اکوسیستم اپل به شمار می‌روند.

با وجود این‌که iOS اولین سیستم‌عامل درون خودرو نخواهد بود احتمالاً اپل خواهد توانست فرهنگ و علاقه استفاده از این ابزارهای هوشمند را درون خودروها بیشتر جا بیاندازد. البته iOS درون خودرو کماکان به یک دستگاه موبایلی مانند آی‌پد یا آیفون وابسته است اما دستیار صوتی Siri می‌تواند بسیار قابلیت‌ها به سیستم هوشمند خودروها بیفزاید.

گویا خودروسازانی که در این پروژه در کنار اپل قرار گرفته‌اند در نظر دارند تا خودروهای مجهز شده به iOS in the Car را در جریان نمایشگاه خودرو ژنو معرفی کنند.