سونی حدود دو هفته قبل خبر از فروش ۱۰ میلیونی کنسول فوق محبوب خود PS4 داد. منظور از چنین فروشی در واقع فروش سونی به خرده‌ فروش‌ها و صادرات این دستگاه‌ها نیست و ۱۰ میلیون عدد، فروش واقعی این کنسول بازی است و همین‌جاست که حیرت‌انگیز بودن چنین فروشی عیان‌تر می‌شود. اما به نظر چنین موفقیتی به جای ایجاد خوشحالی برای مسئولین سونی، سبب نگرانی آن‌ها شده است!

شوهی یوشیدا رییس استدیوهای سونی در مصاحبه ای با Euro Gamer از فروش بالای کنسول خود در برابر کنسول‌های رقیب و مهم‌تر از آن عدم مشخص بودن دلیل آن اظهار نگرانی کرده است. این اظهارنظر شاید اندکی عجیب و حتی خودستایانه به نظر برسد، اما یوشیدا امکان مشکل‌آفرینی چنین فروشی را در درازمدت مطرح کرده است.

وی در همین باره می‌گوید:

به محض اینکه ما با فروش بالایی روبرو می‌شویم، غریزه ما ناخودآگاه سبب ایجاد نگرانی می‌شود. آیا این همه‌گیری کنسول PS4 سبب خستگی و دل‌زدگی گیمرهای واقعی و حرفه ای خواهد شد؟ آیا چنین فروش بالایی بدین معنی خواهد بود که مشتری دیگری برای فروش محصول خود نخواهیم یافت؟ واقعا یک دورنمای ترسناک است.

مهم‌ترین دلیلی که ظاهرا در این فروش عجیب دخیل می‌باشد، عدم رقیبی جدی برای سونی در این میدان است. کنسول سونی ارزان‌تر است، کشورهای تحت پوشش آن بسیار بیشتر از محصولاتی چون ایکس باکس است، سابقه سونی و اعتبار آن بسیار زیاد است و قدرت گرافیکی آن نیز بی‌نظیر می‌باشد. آیا کنار هم قرار دادن چنین ویژگی‌هایی نمی‌تواند سبب پیروزی سونی در برابر مایکروسافت شود؟