شاید بدانید که استیو بالمر مدیرعامل مایکروسافت و عضو هیئت مدیره فعلی به تازگی خرید باشگاه Clippers لیگ بسکتبال NBA را خریداری کرده است. حالا خبر می‌رسد که بالمر از سمت خود در مایکروسافت استعفا داده تا بر روی تدریس و بسکتبال تمرکز کند.

بالمر سی‌امین کارمند مایکروسافت، اولین مدیر تجارت و بیش از یک دهه مدیرعامل این کمپانی بزرگ بود. حالا پس از 34 سال سابقه در مایکروسافت او مایکروسافت را ترک می‌کند. در یک نامه به ساتیا نادلا مدیر عامل کنونی مایکروسافت او دلایل خود را برای استعفایش اعلام کرده است:

من اخیراً بسیار مشغول شده‌ام. ترکیبی از باشگاه کلیپرز، مشارکت‌های اجتماعی، تدریس و مطالعه وقت زیادی از من گرفته است. مایکروسافت نیاز دارد که جسور باشد و ریسک‌های زیادی کند تا در فضای جدید موفق باشد. هیئت مدیره ما نیز باید از نترسی پشتیبانی کرده و سهامداران را تشویق کند تا بهترین نتیجه در مایکروسافت حاصل شود. تو باید آن را برانی!

با وجود این‌که بالمر رسماً از مایکروسافت خداحافظی خواهد کرد اما کماکان بزرگترین سهامدار این کمپانی محسوب می‌شود و اضافه می‌کند:

من 34 سال برای مایکروسافت خون ریختم و همیشه هم خواهم ریخت! قول می‌دهم به عنوان یک سهامدار شجاعت مدیریت را هرطور که بتوانم پشتیبانی و تشویق کنم.